KOSMETYKI

Z jakich kosmetyków korzystamy

Medik8′s jest marką produktów do pielęgnacji skóry. Produkty są opracowywane i formułowane przez grupę biochemików i farmakologów, w obiekcie badawczym w Londynie. Nazwa Medik8 pochodzi od ich pierwszego, bardzo popularnego kremu z 8% witaminą K. Kosmetyki sprzedawane są przez specjalistów w gabinetach medycyny estetycznej, klinikach, gabinetach lekarskich.

Fizjologia pielęgnacji CSA
Witamina C i ochrona przeciwsłoneczna w dzień, witamina A w nocy

Witamina C
Stabilizowana witamina C zapewnia ochronę antyoksydacyjną Twojej skórze. Dodatkowo stymuluje syntezę kolagenu oraz blokuje aktywność tyrozynazy odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień. Dołącz witaminę C do swojej porannej pielęgnacji i ochroń skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz przywrócić jej blask i promienny wygląd.

Ochrona przeciwsłoneczna
Szacuje się, że aż 80% starzenia się skóry jest spowodowane przez słońce. Niestety, do uszkodzenia skóry nie dochodzi jedynie w słoneczne dni. Nawet w pochmurny dzień, około 50% promieniowania UV dociera do skóry uszkadzając jej komórki. Już wiesz, dlaczego tak ważne jest stosowanie wysokiej jakości ochrony przeciwsłonecznej każdego dnia. W Medik8 doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego opracowaliśmy gamę lekkich, ale maksymalnych w działaniu filtrów przeciwsłonecznych, które chronią i odżywiają skórę.

Nie martw się, nasze zaawansowane technologicznie filtry przeciwsłoneczne Medik8 nie pozostawiają uczucia lepkości i przeciążenia skóry jak klasyczne filtry stosowane na plaży.

Witamina A
Jako eksperci w witaminie A, Medik8 opracował szeroką gamę kremów i serum na noc, które odmładzają skórę podczas kiedy Ty śpisz. Witamina A uważana jest za nieodłączny składnik w przeciwstarzeniowej pielęgnacji skóry. Znana jest ona ze swojego doskonałego wpływu na skórę, w tym przyspieszenie odnowy komórkowej i zwiększenie produkcji kolagenu oraz zmniejszenie produkcji kolagenazy, ograniczając w ten sposób rozpad kolagenu.

Dodatkowo na uwagę zasługują wyniki badań, potwierdzające skuteczność retinoidów w terapii przebarwień i niedoskonałości skóry – pierwsze związane jest z aktywnością melanolityczną zmniejszającą aktywność melaniny, drugie z pobudzaniem hiperkeratynizacji i komedogenezy, prowadzącej do redukcji zaskórników.

Pełna lista produktów na stronie
www.medik8.pl/produkty/