TOKSYNA BOTULINOWA

Jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem stosowanym w celu wygładzania zmarszczek. Stosuje się go m.in. do łagodzenia rysów twarzy, wygładzania zmarszczek, podnoszenia kącików ust.

Opis zabiegu

Toksyna botulinowa to naturalna substancja powodująca zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnik odpowiedzialny za przekaźnictwo w synapsie nerwowo – mięśniowej impulsów między nerwami a mięśniami, czyli blokuje połączenie, czego efektem jest bark skurczu porażonego mięśnia.

Stosowane dawki toksyny botulinowej są bardzo małe – wpływ tylko na okolicę, w którą podano substancję.

W efekcie otrzymuje się wypłycenie zmarszczek na okres około 6 miesięcy. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach – każdy z nas reaguje indywidualnie na podawane substancje, w związku z tym efekt również będzie się utrzymywać indywidualnie. Istotnym jest, że rozluźnienie mięśni w przyszłości ograniczy powstawanie głębokich zmarszczek – otrzymujemy efekt antiaging.

W związku z tym, że efekt nie jest trwały, zabieg należy powtarzać.

Jak wygląda zabieg?

Przed każdym zabiegiem zbierany jest szczegółowy wywiad lekarski. Podanie toksyny botulinowej nie wymaga szczegółowych badań diagnostycznych. Substancja jest podawana za pomocą jednorazowej strzykawki z cienką igłą. Ustalona wcześniej przez lekarza ilość preparatu podawana jest w konkretne punkty na twarzy. Zabieg trwa krótko, a ból z nim związany jest minimalny.

Zalecenia pozabiegowe

* każda nagła zmiana temperatury okolicy pozabiegowej skutkuje szybszym rozkładaniem się preparatu i krócej utrzymującym się efektem.

Wskazania:

Przeciwskazania:

* przeciwwskazania określane są indywidualnie podczas konsultacji lekarskiej