STORZ

Terapia falą akustyczną (Acoustic Wave Therapy AWT®) wykorzystywana w nowoczesnym urządzeniu D-ACTOR®, to nieinwazyjna metoda leczenia cellulitu oraz zwiotczałej tkanki łącznej. Fala akustyczna jest wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej oraz fizjoterapii – stymuluje mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych oraz przyspiesza powstawanie nowych naczyń krwionośnych. AWT® jest doskonałym sposobem na redukcję cellulitu, ale również na modelowanie sylwetki i leczenie bóli mięśniowych.

Co się dzieje w tkance podczas zabiegu?

Przed zabiegiem – Powiększone komórki tłuszczowe wypychają powierzchnię skóry. Pozbawione elastyczności pionowe włókna tkanki łącznej nie rozciągają się razem z otaczającą je tkanka tłuszczowa. Miejscowe krążenie krwi jest zaburzone.

W trakcie zabiegu – Na ciało kieruję się falę akustyczna. Jej działanie powoduje, że tkanka łączna się rozluźnia i zwiększa jędrność naskórka. Poprawia się krążenie krwi w tkankach, a komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary. Błony komórkowe stają się tymczasowo rozpuszczalne, a wymiana substancji między komórkami i otaczającym je środowiskiem ulega poprawie.

Po zabiegu – Efektem terapii fala uderzeniowa jest poprawa gęstości skóry, odbudowa naturalnej elastyczności tkanki łącznej. Dotlenienie i ukrwienie tkanek. Widoczna jest wyraźna i długotrwała poprawa kondycji skóry.

Wskazania:

Przeciwskazania: