Dermapen4

Dermapen4 to urządzenie, które stymuluje skórę do odnowy.
Poprzez mikronakłucia pobudza włókna kolagenowe do regeneracji, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta.

Urządzenie Dermapen4 pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, a swoje działanie opiera na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Zabieg wykonany przy użyciu Dermapen4 jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii. Dzięki temu, pacjenci mogą cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych. Przynosi rewelacyjne rezultaty nie tylko w stymulacji zdrowej skóry, ale również leczeniu blizn czy rozstępów.

Dermapen4 to pierwsze na świecie w pełni cyfrowe urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry w najdoskonalszym wydaniu,  służące do regeneracji skóry poprzez stymulowanie jej do samoodnowy.

Dzięki DERMAPEN 4 możliwe jest bardzo skuteczne dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej. Powstałe w skórze mikrourazy stymulują fibroblasty oraz jej naturalną zdolność do naprawy, co skutkuje zainicjowaniem wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Te trzy kluczowe składniki mają wpływ na dobrą kondycję skóry – jej gęstość, elastyczność i odżywienie.

W urządzeniu DERMAPEN™ 4 zastosowano opatentowaną technologię AOVN™ (Advanced Oscillating Vertical Needling), która opiera się na takim doborze parametrów nakłuwania skóry, który generuje ich odpowiednią ilość – aż 1920 nakłuć na sekundę! Jest to wynik nieosiągalny dla żadnego innego urządzenia! To przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności terapii oraz minimalizuje odczucia bólowe i dyskomfort pacjentów.

Wymienne, jednorazowe kartridże wyposażone są w 16 molibdenowych igieł. Igły te są niezwykle cienkie i wytrzymałe, co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu, minimalizując odczucia bólowe, poza tym nie zawierają chromu i niklu, dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. Molibden uznawany jest za najbardziej zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych. Powstałe mikrourazy skóry  wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzonej zdolności skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPEN 4 pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Obszar wykonywanego zabiegu

Twarz, szyja, dekolt, różne obszary ciała.

Jak wygląda zabieg?

Zalecenia pozabiegowe

Ochrona przeciwsłoneczna po zabiegu (SPF 50) ; do momentu wygojenia należy unikać długich kąpieli, kąpieli w basenie; po zabiegu zaleca się stosowanie kremów nawilżających.

Wskazania:

Przeciwskazania: